DZA ZSM02-100A Angle Grinder 4″ 600W Free Cutting Discs (5pcs)
Original price was: ₱2,000.00.Current price is: ₱999.00.
24/7 Customer Support
Our customer support is available 24/7.
Fast Shipping
All orders are shipped in 1-3 business days.
Secure Checkout
SSL Enabled Secure Checkout
Out of stock
Brands:
SKU: 21316
Key Features:
  • High Power Performance: Powered by a 570W motor, providing a rated speed of 13,000 RPM for fast and efficient grinding.
  • Compact and Lightweight: Weighing only 1.8 kg, it offers easy handling and maneuverability.
  • Durable Design: Built with a strong structure for longer tool life.
  • Free Accessories: Comes with five 4″ metal cutting discs for added convenience and value.
Specifications:
  • Rated Input Power: 570 W
  • Rated Speed: 13,000 r/min
  • Grinding Wheel Diameter: 16 mm
  • Maximum Grinding Wheel Diameter: 100 mm (4″)
  • Net Weight: 1.8 kg
  • Warranty: 6 Months Parts & Service Warranty
Delivery Service Description Please Note Price
Express Local Delivery Tuguegarao City and neighboring municipalities.
Varies
LBC/JRS For Nationwide delivery.
Varies
BULK ORDERS Tuguegarao City and neighboring municipalities.
FREE
PUV/VAN Station pickup From Tuguegarao to any Van/PUV Station
Victory Liner and Florida Bus BUS Station pick up.
Returns and Warranty Information
  Description Please Note
Contact Us Contact Information If you have questions, please use our Contact Page.
Customers reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
savg kings expiring deals
POWERHOUSE ANGLE GRINDER 650W 4IN AND IMPACT DRILL 720W COMBO SET
Original price was: ₱3,990.00.Current price is: ₱1,995.00.
Makita DCL184Z Cordless Vacuum Cleaner - 500/330 mL 18V LXT Li-Ion (Bare Tool Only)
Toyohama 3.2KW Inverter Silent Type Gasoline Generator 3500i
Raijin RHPW1800 High Pressure Washer 200bar 1800W
Customers also bought
DZA 300A ARC Inverter Welding Machine ZAW300
Search for products