Powerhouse Angle Grinder Torque Force Motor PHM-AG650! Free Shipping! Authentic! 6Months Warranty!
24/7 Customer Support
Our customer support is available 24/7.
Fast Shipping
All orders are shipped in 1-3 business days.
Secure Checkout
SSL Enabled Secure Checkout
Out of stock
Brands:
SKU: MPHM-AG650
Powerhouse Angle Grinder Torque Force Motor 650W PHM- AG650 PHPT 🌟
🔥 LOWEST PRICE! 🔥
100% ORIGINAL / AUTHENTIC
✅ GUARANTEED BRAND NEW!
✅ HEAVY DUTY • HIGH QUALITY PRODUCT
✅ AVAILABLE • READY TO SHIP
✅ CASH ON DELIVERY
SPECIFICATIONS:
🌐 Model: PHM-AG650
⚡ Input Power: 650W
🔌 Rated Voltage: 220V
🔄 Rated Frequency: 60Hz
🚀 Rated Speed: 11,000r/min
🛠️ Max. Disc Diameter: 100mm
FEATURES:
🔧 Easy Carbon Brushes Maintenance
🎛️ ON/OFF Switch
🕹️ Slim handle
🔐 Spindle Lock
✨ Great controlling and easy handling
🚗 Designed for Mobility & Ease of Use
❄️ Improved motor cooling to handle long-time work
🔧 INCLUDED:
1 x Powerhouse Angle Grinder PHM-AG650
🎯 WHY CHOOSE POWERHOUSE?
🛠️ Versatile and Powerful: 650W for a range of grinding applications.
🌬️ Improved Motor Cooling: Handles long-time work with ease.
🔄 ON/OFF Switch: Convenient control for user safety.
🚚 Ready to Ship: Available for immediate delivery.
💪 Slim Handle: Enhances control and maneuverability.
Weight 3 kg
Dimensions 15 × 20 × 10 cm
Delivery Service Description Please Note Price
Express Local Delivery Tuguegarao City and neighboring municipalities.
Varies
LBC/JRS For Nationwide delivery.
Varies
BULK ORDERS Tuguegarao City and neighboring municipalities.
FREE
PUV/VAN Station pickup From Tuguegarao to any Van/PUV Station
Victory Liner and Florida Bus BUS Station pick up.
Returns and Warranty Information
  Description Please Note
Contact Us Contact Information If you have questions, please use our Contact Page.
Customers reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
savg kings expiring deals
Authentic Original Makita MT M0920M 7" (180mm) Angle Grinder (2200W)! 1.5Yrs Warranty
Original price was: ₱10,200.00.Current price is: ₱4,999.00.
POWERHOUSE ROTARY HAMMER 3 SELECTOR DFR TYPE CHUCK SDS PLUS 1000W (PHB226DRFHD)
Original price was: ₱9,000.00.Current price is: ₱4,500.00.
Sold out
Powerhouse SPARX MMA Welding Machine Synergic ARC IGBT 300A Portable Inverter with Free Angle Grinder